Nasza oferta:


Okna PCV:


Okna drewniane:


Okna aluminiowe:

Aluplast Maszrol
Schüco

IDEAL 4000

Ideal 4000

System o szerokości 70 mm, z uszczelnieniem zewnętrznym, 5-6 komorowy.

System ideal 4000 to nowa generacja profili, które już dzisiaj spełniają wymagania stawiane oknom w przyszłości. Łączą w sobie najnowocześniejszą technikę z najwyższym komfortem mieszkania. Mocna konstrukcja profili o szerokości 70 mm oraz duże komory na wzmocnienia stalowe gwarantują optymalne parametry statyczne i umożliwiają wykonanie okien o dużych gabarytach.

Wielokomorowa budowa zapewnia wysoką izolacyjność cieplną i akustyczną. Oryginalne i harmonijne wzornictwo, w połączeniu z dużym bogactwem rozwiązań systemowych, dają nieograniczone możliwości kreowania okien i podkreślenia przez to własnego stylu. Klasyczne, eleganckie linie w smukłych profilach o wyrazistych konturach wersji niezlicowanej to gwarancja ponadczasowej elegancji.

Dla osób szukających wyjątkowych możliwości kreacji swoich okien powstała natomiast seria round-line, wyróżniająca się delikatną optyką i łagodnymi zaokrągleniami. Dzięki zaokrąglonym konturom okna posiadają bardzo atrakcyjny wygląd i doskonale wpisują się w charakter nowoczesnych wnętrz.

System jest uniwersalny w swoich zastosowaniach, świetnie sprawdzają się zarówno w nowoczesnej architekturze budownictwa jedno- i wielorodzinnego, jak i w przypadku renowacji.

Zalety profilu IDEAL 4000

 • skrzydło nielicowane daje oknom ładny, niepowtarzalny wygląd odróżniając je od innych systemów,

 • 5-komorowa budowa i głębokość 70mm zapewniają idealną izolację termiczną i akustyczną,

 • duża komora wzmocnienia daje możliwość zastosowania wzmocnień stalowych gwarantujących odpowiednią statykę,

 • 13mm przesunięcie osi rowka okuciowego od krawędzi ramy daje możliwość stosowania szerszych zaczepów, a tym samym zwiększa jego odporność na włamanie,

 • estetyczne i niewidoczne uszczelki przyszybowe,

 • gładka powierzchnia ramy ułatwia mycie i konserwację,

 • możliwość zastosowania listew przyszybowych o różnych kształtach, które umożliwiają wieloraką stylizację.IDEAL 4000 +

Ideal 4000

System 6 - komorowy o głębokości zabudowy 85 mm, z uszczelnieniem zewnętrznym

System ideal 4000+ to nowa generacja profili, które już dzisiaj spełniają wymagania stawiane oknom w przyszłości. Łączą w sobie najnowocześniejszą technikę z najwyższym komfortem mieszkania.

Mocna konstrukcja profili o głębokości 85 mm oraz duże komory na wzmocnienia stalowe gwarantują optymalne parametry statyczne i umożliwiają wykonanie okien o dużych gabarytach. Wielokomorowa budowa zapewnia natomiast wysoką izolacyjność cieplną i akustyczną.

Oryginalne i harmonijne wzornictwo, w połączeniu z dużym bogactwem rozwiązań systemowych, dają nieograniczone możliwości kreowania okien i podkreślenia przez to własnego stylu. Klasyczne, eleganckie linie w smukłych profilach o wyrazistych konturach wersji niezlicowanej to gwarancja ponadczasowej elegancji. Dla osób szukających wyjątkowych możliwości kreacji swoich okien powstała natomiast seria round-line, wyróżniająca się delikatną optyką i łagodnymi zaokrągleniami.

Dzięki zaokrąglonym konturom okna posiadają bardzo atrakcyjny wygląd i doskonale wpisują się w charakter nowoczesnych wnętrz. Różnego typu listwy przyszybowe pozwalają na dodatkową stylizację okna i dopasowanie do charakteru wnętrza. System jest uniwersalny w swoich zastosowaniach, świetnie sprawdzają się zarówno w nowoczesnej architekturze budownictwa jedno- i wielorodzinnego.IDEAL 8000

Ideal 8000

System o głębokości zabudowy 85 mm, z uszczelnieniem środkowym, sześciokomorowy.

System Ideal 8000 to nowa propozycja firmy aluplast, w której duży nacisk położono na redukcję parametrów cieplnych i akustycznych. Możliwe było to dzięki zwiększeniu w serii głębokości zabudowy profili do 85 mm, zwiększeniu liczby komór w kształtownikach oraz trzem uszczelkom. W systemie tym, dzięki poszerzeniu wrębu szybowego, istnieje możliwość stosowania energooszczędnych pakietów szybowych o szerokości do 51 mm, co pozwala na tworzenie okien charakteryzujących się bardzo niską przenikalnością cieplną. Dzięki wydzieleniu przez trzecią uszczelkę tzw. suchej komory w której pracują okucia, zwiększa się żywotność i trwałość mechanizmów okuciowych.

Zalety profili serii Ideal 8000:

 • Głębokość zabudowy 85 mm,

 • Profil 6 - komorowy,

 • Możliwość zastosowania pakietów szybowych o wymiarach do 51 mm,

 • Współczynnik izolacyjności termicznej Uf = 1,0 W/m²K,

 • System z uszczelnieniem środkowym wyposażony w trzy uszczelki,

 • Kilka wariantów skrzydeł: niezlicowane i półzlicowane o oryginalnym designie,

 • Większa stabilność okien dzięki usztywniającemu współdziałaniu szyby,

 • O 20% lepsza izolacyjność cieplna w stosunku do tradycyjnych rozwiązań,

 • Lepsze zabezpieczenie przed włamaniem,

 • Lepsza izolacyjność akustyczna.NORD-line

Nord-line

Charakterystyczną cechą systemu Nord-line opartego na profilach o wąskiej powierzchni czołowej jest sposób otwierania okien na zewnątrz. Jest to charakterystyczne szczególnie dla stylu budownictwa rynków skandynawskich. Ościeżnica posiada szerokość zabudowy 120 mm, natomiast skrzydło 70mm. Słupki i poprzeczki charakteryzują się specjalnym, ozdobnym kształtem od strony pomieszczenia.

Cechy systemu:

 • Głebokość zabudowy 120 mm

 • Okna otwierane na zewnątrz i do wewnątrz

 • Nowoczesna stylistyka z delikatnymi skosami i zaokrągleniami

 • Możliwość zaszklenia pakietu o grubości do 41 mm

 • Zbrojenie o dużym przekroju zwiększa stabilność okienDrzwi przes. HST

Drzwi przes. HST

Ostatnie dwadzieścia lat, to nie tylko istotne zmiany w sytuacji politycznej i gospodarczej Polski, to także czas zdecydowanych zmian w sposobie myślenia o architekturze. Po pierwsze, mimo że nadal najpopularniejsze jest budowanie wedługtak zwanych projektów gotowych, kształty i konstrukcje pojedynczych domów oraz całe dzielnice przestają przypominać osiedla złożone wyłącznie z „kostek rubika”. Po drugie zdecydowanie zaznacza się chęć współpracy inwestorów z architektami w planowaniu i zagospodarowaniu powstających przestrzeni mieszkalnych i użytkowych. Nie powstają jeszcze przy tym architektoniczne wynalazki na miarę koła, ale coraz częściej inwestorzy i architekci sięgają po wiele śmiałych rozwiązań technicznych i technologicznych, które od lat stosowane w Europie, mogą stać się teraz także polskimi standardami.

Jednym z takich rozwiązań okiennych robiącym karierę w Polsce są unoszono-przesuwne drzwi balkonowe z PVC, nazywane potocznie drzwiami HST. Wyrób powszechnie stosowany w innych krajach, u nas jest jeszcze nadal czymś o czym wiele się mówi, trochę pisze, a niewielu go widziało. Właśnie takim drzwiom chcemy poświęcić ten artykuł, bo ze względu na zaawansowanie techniczne nie jest to produkt, który potrafi wykonać każda firma zajmująca się produkcją stolarki okiennej z PVC. Można powiedzieć, że jest to produkt, który wymaga producenta doskonałego, producenta dysponującego odpowiednią wiedzą techniczną i technologiczną. Nie jest to również produkt, którego będą poszukiwać inwestorzy, dla których jedynym wyznacznikiem i celem nadrzędnym jest budowanie z najtańszych dostępnych materiałów. Drzwi HST, to produkt przeznaczony przede wszystkim dla inwestorów wymagających. Wymagających wysokiej jakości wyrobów po to, by w finalnym efekcie otrzymać budynek całkowicie zgodny z ich oczekiwaniami użytkowymi, a przede wszystkim funkcjonalnymi w zakresie optymalnego wykorzystania powierzchni mieszkalnej i możliwości jej samodzielnego kształtowania.

Rodzaje konstrukcji drzwi HST

Drzwi balkonowe typu HST mogą występować w co najmniej w kilku różnych wersjach i układach skrzydeł oraz części nieotwieranych. Różnorodność konstrukcji jest jedną z niezaprzeczalnych zalet tego rozwiązania. Tylko potrzeby funkcjonalne i wyobraźnia inwestora będą decydowały, czy w naszych drzwiach balkonowych otwierać będziemy niezależnie od siebie jedno, dwa czy aż cztery skrzydła. Poniżej kilka schematów obrazujących możliwe kombinacje części otwieranych i nieotwieranych w drzwiach HST.

Drzwi przes. HST - schemat

DRZWI PCV

DRZWI PCV

Drzwi są wizytówką domu, ponieważ już od wejścia podkreślają jego charakter. Bogata kolorystyka profili, praktycznie nieograniczone możliwości konstrukcyjne i możliwość doboru różnorodnych wypełnień, od klasycznych aż po ultranowoczesne, pozwalają swobodnie kształtować fasadę Państwa domów oraz zaznaczyć swoją indywidualność. Ponadto od drzwi oczekuje się zapewnienia wysokiego stopnia bezpieczeństwa oraz ochrony przed hałasem i warunkami pogodowymi.

Charakterystycznymi cechami drzwi w systemach aluplast jest ich solidność i elegancja. Dzięki wielokomorowej zabudowie, głębokości zabudowy od 60 do 85 mm i zastosowaniu progu drzwiowego z przekładką termoizolacyjną posiadają bardzo dobre parametry izolacyjności termicznej. Wysoka stabilność skrzydeł poprzez użycie zbrojeń o dużych przekrojach poprzecznych oraz zastosowanie zgrzewalnych łączników narożnych gwarantuje odpowiednie parametry stayczne i wytrzymałościowe.

Niski próg drzwiowy o wysokości 20 mm odpowiada wymogom dla budownictwa pozbawionego barier architektonicznych i umożliwia bezproblemowe wchodzenie i wychodzenie. Specjalnie ukształtowane stopy progu umożliwiają łaczenie z systemowymi profilami dodatkowymi, takimi jak np. poszerzenia. Szeroki okapnik aluminiowy odprowadza spływ wody na zewnątrz.

Cechy techniczne produktu:

 • Głębokość zabudowy od 60 do 85 mm,

 • Możliwość zastosowania wypełnień o szerokości do 50 mm,

 • Duża komora na wzmocnienie stalowe zwiększa stabilność konstrukcji (opcjonalna możliwość wypełnienia pianą),

 • Współczynnik izolacyjności termicznej do Uf= 1,2 W/m²K,

 • Niski próg aluminiowy z przekładką termiczną.PALETA KOLORÓW PCV

PALETA KOLORÓW PCVCorona CT 70

Corona CT 70

Corona CT 70:

 • Podstawowa głębokość profilu 70 mm

 • Wąska widoczna część ramy. W standardowych kombinacjach profili ościeżnica/ skrzydło 120mm

 • Łatwo wpadające w oko kontury o delikatnie podkreślonym kształcie i załamaniach na widocznych powierzchniach profilu

 • Innowacyjny wzór geometryczny skrzydła półzlicowanego (forma wklęsła)

 • Wykorzystanie różnego typu listew przyszybowych o atrakcyjnym wzornictwie umożliwia dopasowanie okna do gustu lub stylu wnętrza.

 • Możliwe są różne warianty od okien nowoczesnych po zachowujące wcześniejszy styl architektoniczny.

 • Optymalny stosunek właściwości ciepłochronnych i sztywności

 • Nowoczesne jasno-szare uszczelki EPDM w białych profilach, czarne uszczelki EPDM w profilach okleinowanych

 • W zależności od kombinacji profili oraz rodzaju przeszklenia można osiągnąć wartość

 • Uw na poziomie do 1,3 W/(m²K) ze standardową szybą zespoloną o wartości Ug=1,1 W/(m²K)

 • W zależności od wyboru profilu oraz rodzaju przeszklenia można osiągnąć wartości tłumienia dźwięku do klasy 5 (SSK - klasyfikacja tłumienia dźwięku)Schüco SI 82

Schüco SI 82

Schüco SI 82 - profil o głębokości zabudowy 82 mm

 • Głębokość zabudowy profili od 82 mm

 • Niewielka szerokość widoczna profili od 120 mm w standardowych zestawieniach

 • Podwyższona głębokość zabudowy profili dla podwyższenia bezpieczeństwa i ochrony przed włamaniem

 • Dostępne dwie geometrie profili skrzydłowych

 • Podwyższone wrażenia estetyczne dzięki srebrnoszarym uszczelkom przy białych profilach

 • W zależności od zestawów profili i wypełnienia osiągalne wartości współczynnika przenikalności cieplnej od 0,73 W/(m²K)EUROLINE - 68 (DJ68)

EUROLINE - 68 (DJ68)

System Euroline 68 - stworzony jest z najwyższej klasy wyselekcjonowanych rodzajów drewna:

 • Sosna,

 • Meranti,

 • Dąb,

 • Modrzew Syberyjski.

Dzięki trójwarstwowo klejonej kantówce, nasze okna posiadają zwiększona odporność na wypaczanie pod wpływem wilgoci i temperatury.

W systemie możemy stosować pakiety szybowe o grubościach od 24mm do 30mm. Istnieje możliwość zastosowania drugiej uszczelki. Przy zastosowaniu okapników aluminiowych na ramę i skrzydło oraz dzięki niepowtarzalnemu wyglądowi linii naszych Systemów doskonale znajdujemy się w nowoczesnej architekturze, przez co trafiamy do najbardziej gust wymagających odbiorców.VBH 78

VBH 78

System VBH 78 - stworzony jest dla klientów, którzy chcą osiągać bardzo dobre parametry przenikalności dla całego okna. Dzięki szerszej zabudowie i wykorzystywaniu w cyklu produkcyjnym trójwarstwowo klejonej kantówce z najwyższej klasy wyselekcjonowanych rodzajów drewna:

 • Sosna,

 • Meranti,

 • Dąb,

 • Modrzew Syberyjski.

System posiada zwiększoną odporność na wypaczanie pod wpływem temperatury i wilgoci. W systemie możemy stosować pakiety szybowe o grubościach od 36mm do 40mm. W standardzie system posiada dwie uszczelki, co pozwala na polepszenie parametrów izolacyjnych. Dzięki niepowtarzalnemu wyglądowi i zastosowaniu okapników na ramie i skrzydle nasze okna są rozpoznawalne, a przez to potrafimy doskonale odnaleźć się w nowoczesnej architekturze.VBH 88

VBH 88

System VBH 88 - zaprojektowany został z myślą o poprawie parametrów przenikalności dla całego okna. Przez przemyślaną konstrukcję o szerokości zabudowy 88 mm jesteśmy w stanie zastosować pakiety szybowe od 44mm do 48 mm.

W Systemie jak w dwóch węższych systemach proponowanych przez naszą firmę mamy do czynienia również z doskonałą trójwarstwowo klejoną kantówką z najwyższej klasy wyselekcjonowanych rodzajów drewna:

 • Sosna,

 • Meranti,

 • Dąb,

 • Modrzew Syberyjski.

Klasyczny wygląd w połączeniu z dwoma uszczelkami i aluminiowymi okapnikami na ramie i skrzydle w standardowym wyposażeniu oraz dbałość o najmniejsze detale w cyklu produkcyjnym pozwala na wyróżnienie naszych okien wśród konkurencji na rynku.DENKMALSCHUTZ

DENKMALSCHUTZ

System DENKMALSCHUTZ - to odpowiedź na potrzeby klientów, którzy cenią w oknach drewnianych tylko szlachetne i naturalne wykończenie okien.

To rozwiązanie możemy stosować w trzech systemach proponowanych przez naszą firmę:

 • Euroline 68,

 • VBH 78,

 • VBH 88.Okna skandynawskie

Okna skandynawskie

Okna drewniane produkowane przez naszą firmę to tradycyjna konstrukcja okien otwieranych na zewnątrz najczęściej spotykanych w Norwegii, Danii, Szwecji, Wielkiej Brytanii oraz Irlandii.

System jest zaprojektowany w sposób przemyślany w najdrobniejszych szczegółach, możliwość zastosowania pakietów szybowych od 24mm do 28mm.

Okna świetnie spisują się w trudnych klimatycznie warunkach, przy niesprzyjających pogodach i bardzo silnych wiatrach.Okna z nakładką alu.

Okna z nakładką alu.

System Okien z Nakładką Aluminiową to opcja przeznaczona dla klientów, którzy cenią przede wszystkim szlachetność naturalnego materiału, jakim jest drewno.

W połączeniu z nowoczesnym desing, jaki daje nam nakładka aluminiowa uzyskujemy niepowtarzalną i niezwykle trwałą konstrukcję. System Nakładek Aluminiowych możemy stosować w Systemach „Euroline 68” i „VBH 78”.

W Systemie Euroline 68mm można zastosować pakiety szybowe 24mm, System VBH 78mm pozwala na zastosowanie 36mm pakietu szybowego.MB-45

MB-45

System okienno-drzwiowy bez izolacji termicznej.

MB-45 - jest nowoczesnym systemem aluminiowym, służącym do wykonywania nie wymagających izolacji termicznej elementów architektonicznej zabudowy wewnętrznej i zewnętrznej, np.: różnych typów ścianek działowych, okien, drzwi, w tym drzwi przesuwanych ręcznie i automatycznie, drzwi wahadłowych, wiatrołapów, witryn, boksów kasowych, gablot, konstrukcji przestrzennych.

Głębokość konstrukcyjna kształtowników okna wynosi:

 • 45 mm (ościeżnica),

 • 54 mm (skrzydło),

 • drzwi odpowiednio: 45 mm i 45 mm.

Takie przyjęte głębokości kształtowników skrzydła i ościeżnicy dają efekt jednej płaszczyzny od strony zewnętrznej po zamknięciu - w przypadku okna i efekt zlicowanych powierzchni skrzydeł i ościeżnicy - w przypadku drzwi. Kształt profili pozwala uzyskać smukłe i wytrzymałe konstrukcje okien i drzwi.

Istotnym walorem systemu jest możliwość gięcia profili, m.in. ościeżnic, skrzydeł i przewiązek, co umożliwia wykonanie różnego rodzaju łuków oraz konstrukcji łukowych.

System pozwala na stosowanie zestawów szybowych grubości od 2 mm do 35 mm w skrzydłach okien oraz od 2 mm do 26 mm w oknach stałych i skrzydłach drzwi.MB-59S

MB-59S

System drzwi ekonomicznych z izolacją termiczną.

MB-59SE - jest częścią systemu okienno-drzwiowego MB-59S. Głębokość kształtowników wynosi w nim 50 mm. Zastosowane materiały i rozwiązania konstrukcyjne gwarantują uzyskanie wysokich parametrów technicznych: bardzo dobrą izolację termiczną, wysoką szczelność na przenikanie wody i powietrza a przy tym pozwalają na skrócenie czasu produkcji i montażu. Montowane mogą być w nich standardowe okucia renomowanych firm.

Konstrukcje z MB-59SE cechuje niska wartość współczynnika przenikania ciepła Uf – od 2,73 W/m2K. System pozwala na stosowanie zestawów szybowych grubości od 4,5 mm do 31,5 mm. Produkty bazujące na nim przeszły liczne badania zgodnie z normami EN uzyskując bardzo dobre wyniki.

Parametry techniczne MB-59S:

Infiltracja powietrza:
okna: klasa 4, drzwi: klasa 2, EN 1026:2001; EN 12207:2001
Szczelność na wodę opadową:
okna: klasa E750 do E1500, drzwi: klasa 3A, EN 1027:2001; EN 12208:2001
Odporność na obciążenie wiatrem:
okna: klasa B3/C2 do BE2400/C5, drzwi: klasa C, EN 12211:2001; EN 12210:2001MB-60

MB-60

System okienno-drzwiowy z izolacją termiczną.

MB-60 - jest nowoczesnym systemem aluminiowym, służącym do wykonywania wymagających izolacji termicznej i akustycznej elementów architektonicznej zabudowy zewnętrznej, np.: różnych typów okien, drzwi, wiatrołapów, witryn, konstrukcji przestrzennych.

Profile systemu mają budowę trójkomorową. Głębokość konstrukcyjna kształtowników okna wynosi:

 • 60 mm (ościeżnica),

 • 69 mm (skrzydło),

 • a drzwi odpowiednio: 60 mm i 60 mm.

Takie przyjęte głębokości kształtowników skrzydła i ościeżnicy dają efekt jednej płaszczyzny od strony zewnętrznej po zamknięciu - w przypadku okna i efekt zlicowanych powierzchni skrzydeł i ościeżnicy - w przypadku drzwi. Kształt profili pozwala uzyskać smukłe i wytrzymałe konstrukcje okien i drzwi.

Istnieje możliwość gięcia profili, m.in. ościeżnic, skrzydeł i przewiązek, co umożliwia wykonanie różnego rodzaju łuków oraz konstrukcji łukowych.

System MB-60 charakteryzuje się niską wartością współczynnika przenikania ciepła U dzięki zastosowaniu przekładek termicznych i uszczelek. Dla profili systemu MB-60 współczynnik przenikania ciepła Uf wynosi: dla okien: od 2,0 W/m2K, dla drzwi: od 2,30 W/m2K. W systemie zastosowano profilowane przekładki termiczne w kształcie omegi o szerokości 24 (okna) i 14 (drzwi) mm z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym. Kształt przekładek zwiększa sztywność profili w stosunku do przekładek płaskich oraz ułatwia odwodnienie kształtowników zapewniając tym samym właściwą izolację termiczną w każdych warunkach atmosferycznych. Próg wykonany z HPVC oraz uszczelki z EPDM gwarantują dobrą izolację termiczną skrzydeł drzwi oraz szczelność na przenikanie wody i powietrza.MB-70

MB-70

System okienno-drzwiowy z izolacją termiczną.

MB-70 - jest nowoczesnym systemem aluminiowym, służącym do wykonywania wymagających izolacji termicznej i akustycznej elementów architektonicznej zabudowy zewnętrznej, np.: różnych typów okien, drzwi, wiatrołapów, witryn, konstrukcji przestrzennych.

Profile systemu mają budowę trójkomorową. Głębokość konstrukcyjna kształtowników okna wynosi:

 • 70 mm (ościeżnica),

 • 79 mm (skrzydło),

 • a drzwi odpowiednio: 70 mm i 70 mm.

Takie przyjęte głębokości kształtowników skrzydła i ościeżnicy dają efekt jednej płaszczyzny od strony zewnętrznej po zamknięciu - w przypadku okna i efekt zlicowanych powierzchni skrzydeł i ościeżnicy - w przypadku drzwi. Kształt profili pozwala uzyskać smukłe i wytrzymałe konstrukcje okien i drzwi.

System pozwala na stosowanie zestawów szybowych grubości od 21 mm do 57 mm w skrzydłach okien oraz od 12 mm do 48 mm w oknach stałych i skrzydłach drzwi. Tak szeroki zakres grubości wypełnień gwarantuje możliwość stosowania wszystkich typowych i niestandardowych szyb.

Duży wybór kolorów w palecie standardowej umożliwia zaspokojenie potrzeb najbardziej wymagających klientów. Powłoki kolorystyczne wykonywane są metodą lakierowania proszkowego lub anodowania.MB 86

MB 86

System okienno-drzwiowy z izolacją termiczną.

MB-86 - to produkt o bardzo dobrych parametrach, dający możliwość zaspokojenia różnorodnych potrzeb użytkowników. Konstrukcja jego kształtowników posiada 3 warianty wykonania w zależności od wymagań oszczędności energii cieplnej: ST, SI i AERO. MB-86 to jedyny na świecie system aluminiowych okien i drzwi, w którym zastosowany został aerożel - materiał o doskonałej izolacyjności termicznej. Do zalet systemu MB-86 należy także wysoka wytrzymałość profili, umożliwiająca wykonywanie konstrukcji o dużych gabarytach i ciężarze.

Cechy, które wpływają na funkcjonalność i estetykę konstrukcji to:

 • szerokie przekładki termiczne o nowym kształcie, pozwalające na zastosowanie dodatkowej przegrody w strefie izolacji profili,

 • dwukomponentowa uszczelka centralna doskonale uszczelnia i izoluje termicznie przestrzeń pomiędzy skrzydłem i ościeżnicą,

 • duży zakres kształtowników gwarantuje uzyskanie wymaganej estetyki i wytrzymałości konstrukcji,

 • listwy do szklenia z dodatkowym uszczelnieniem, dostępne w trzech wariantach: Standard, Prestige i Style,

 • kształty profili dostosowane do montażu różnych rodzajów okuć obwiedniowych, w tym także zawiasów ukrytych,

 • szeroki zakres szklenia pozwala na stosowanie wszystkich spotykanych typów szyb, w tym także dwukomorowych, akustycznych lub antywłamaniowych,

 • odwodnienie profili dostępne w dwóch wariantach: tradycyjne lub ukryte.

Na bazie systemu MB-86 można także wykonywać drzwi panelowe, które dają bogate możliwości estetyczne i są w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.System HS

System HS

Drzwi podnoszono-przesuwane.

Drzwi są idealną propozycją jako zabudowa łącząca pokoje lub ogrody zimowe ze środowiskiem zewnętrznym, stanowią wygodne wyjścia na balkon, taras lub otwartą przestrzeń ogrodu. Umożliwiają bardzo dobry kontakt z otoczeniem, a w pozycji otwartej nie zabierają miejsca we wnętrzu pomieszczenia, co dodatkowo podnosi komfort ich użytkowania.

System MB-77HS należy do produktów o najlepszych parametrach i spełnia wszelkie wymagania stawiane tej grupie produktów. Posiada dwa różniące się izolacją termiczną warianty konstrukcji: ST i HI. Budowa profili pozwala na wykonywanie ekskluzywnych drzwi o dużych gabarytach, wypełnionych szkłem jedno-lub dwukomorowym, a zastosowane materiały i rozwiązania techniczne pomagają osiągnąć wysoki stopień ochrony cieplnej i akustycznej. Dzięki swym właściwościom system ten doskonale sprawdza się zarówno w budynkach jednorodzinnych, jak i w komfortowych apartamentach lub hotelach.

Funkcjonalność, estetyka, zalety konstrukcji:

 • wytrzymałe i smukłe profile umożliwiają budowę niskoprogowych drzwi o ciężarze skrzydła do 400 kg, wysokości do 3,2 m i szerokości do 3,3 m,

 • szeroki zakres wypełnień, uwzględniający stosowanie zestawów jedno- lub dwukomorowych a także przekładki termiczne oraz dodatkowe akcesoria

 • listwy przyszybowe w trzech wersjach wyglądu: Standard (prostokątne), Prestige (zaokrąglone) i Style (kształtowe),

 • zamknięty kształt listew do szklenia oraz detale antywyważeniowe pozwalają uzyskać podwyższone własności antywłamaniowe bez zmian elementów konstrukcyjnych drzwi,

 • specjalne kształty uszczelki przymykowej i przyszybowej oraz odpowiednie okucia zapewniają wysoką szczelność na przenikanie przez drzwi wody i powietrza,

 • profile dostosowane są do montażu wielu dostępnych na rynku okuć ryglowanych ręcznie i za pomocą automatyki,

 • duży stopień kompatybilności z systemem MB-86 umożliwia estetyczne połączenia drzwi MB-77HS z oknami oraz stosowanie wspólnych komponentów do ich produkcji,

 • szeroka gama kolorystyczna umożliwiająca aranżacje drzwi w dowolny i niezależny wystrój otoczenia zarówno zewnętrznego jak i wewnętrznego.